W niedzielę 21 lipca rozpoczną się Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru Warmia”. Jest to coroczna impreza, odbywająca się od 1996 roku w stolicy Warmii i Mazur – Olsztynie. W tym roku, oprócz zespołów z Polski publiczność będzie mogła zobaczyć barwne zespoły z Meksyku, Brazylii, Egiptu, Bułgarii, Ukrainy, Serbii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych oraz Sierra Leone.

Główną sceną Dni Folkloru jest olsztyński Amfiteatr im. Czesława Niemena, znajdujący się w samym centrum olsztyńskiego Starego Miasta. Jednak oprócz imprez głównych odbędą się również koncerty towarzyszące w Ostródzie, Gietrzwałdzie, Biskupcu, Czarcim Jarze, Majdach, Lubawie oraz Gimie.

Impreza potrwa równy tydzień – zakończenie nastąpi w sobotę 28 lipca o godz. 21 na scenie na olsztyńskim Targu Rybnym. Dni Folkloru odbywają się w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego.

Rokrocznie największymi atrakcjami dla publiczności są występy zespołów folklorystycznych z innych kontynentów. W tym roku gwiazdami festiwalu będą bez wątpienia: zespół Querencia de Rio VerdeCTG z Brazylii, Shabab El-Marwa z Egiptu, Expresiones del Folklore de Mexico z Meksyku i Sierra Heritage Performing Arts Company z Sierra Leone. Miłośnicy tańca z pewnością już zacierają ręce.

Zapraszamy do Olsztyna oraz do naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Program festiwalu Międzynarodowe Olsztyńskie Dni Folkloru 2013 >> tutaj

Wideo z występem jednej z gwiazd Dni Folkloru 2013Expresiones del Folklore de Mexico z Meksyku: