Zastanawiasz się, gdzie w tym roku spędzić urlop? A może Warmia i Mazury? Jeśli Warmia i Mazury, to dlaczego nie Olsztyn, stolica Warmii i Mazur? Poniżej przedstawimy kilka argumentów „za”, z którymi z pewnością zgodzi się większość z was, a zwłaszcza mieszkańcy dużych miast, takich jak np. Warszawa.

1. Olsztyn atrakcyjny turystycznie ze względu na czyste powietrze

Olsztyn to – z perspektywy mieszkańca dużych miast, jak np. Warszawa, Kraków, czy Katowice – miasto stosunkowo niewielkie (ok. 160 tys. mieszkańców to niewielki procent przy np. Warszawie z ponad 1,5 mln. mieszkańców, czy Łodzi z ponad 700 tys. mieszkańców). Urlopowicze z takich aglomeracji jak warszawska czy łódzka różnicę odczują już od pierwszego wdechu. Olsztyn to bowiem jedno z tych polskich miast, które może się poszczycić najczystszym powietrzem. W Olsztynie i jego okolicach można naprawdę odetchnąć dobrym powietrzem!

2. Olsztyn atrakcyjny turystycznie ze względu na dojazd i komunikację

Olsztyn – jako stolica województwa warmińsko-mazurskiego jest dobrze skomunikowany z Warszawą oraz innymi dużymi miastami. Z Warszawy do Olsztyna łatwo i szybko dojechać zarówno własnym samochodem, pociągiem czy liniami komunikacji autobusowej. Pomiędzy Warszawą i Olsztynem mamy aż 29 połączeń bezpośrednich na dobę (komunikacja autobusowa oraz PKP Intercity).

3. Olsztyn jako baza wypadowa do innych turystycznych miejsc Warmii i Mazur

Olsztyn sam w sobie jest atrakcją turystyczną, z pięknymi parkami, lasem miejskim, promenadą nad Jeziorem Długim, supernowoczesną Plażą Miejską nad Jeziorem Krzywym (Ukiel), Starym Miastem z Amfiteatrem im. Czesława Niemena, który tętni życiem od czerwca do września, swoją bazą gastronomiczną i kulturalno-rekreacyjną. Jednak Olsztyn to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania innych atrakcji Warmii i Mazur.

4. Olsztyn to gwarancja udanego urlopu

Olsztyn ze swoją różnorodnością atrakcji turystycznych, począwszy od przyrody (kilkanaście jezior w granicach miasta, lasy), poprzez bazę sportowo-rekreacyjną, wielość i różnorodność imprez kulturalnych gwarantuje udany urlop. Olsztyn ma dużo więcej do zaoferowania niż inne miejscowości turystyczne Warmii i Mazur. Olsztyn to nie tylko plaża, jezioro czy możliwość żeglowania. Docenią to wszyscy, gdy podczas urlopu trafią na kilka dni gorszej pogody. W Olsztynie, nawet jeśli zrobi się na kilka dni chłodno i deszczowo (co w Polsce w zasadzie jest regułą), każdy i tak znajdzie dla siebie takie atrakcje, które pozwolą mu przeżyć mile i niezapomniane wakacje.

Zapraszamy na wakacje do Olsztyna. Zapraszamy na noclegi do nas. Do naszego gospodarstwa agroturystycznego położonego niemal u granic administracyjnych miasta Olsztyna, które jest doskonałą alternatywą dla zamieszkania w samym mieście. Od nas do Olsztyna dojedziesz w kilka minut samochodem lub pociągiem, w kilkanaście rowerem. U nas jest jeszcze lepsze powietrze, jeszcze ciszej, a do Olsztyna zaledwie rzut beretem! Zapraszamy!

Źródło: KursNaMazury.pl