Z każdym rokiem w naszym kraju przybywa miłośników rowerów. Polacy coraz częściej rowerami dojeżdżają do pracy, szkoły, poruszają się po mieście, jeżdżą na dłuższe przejażdżki, a nawet wyjeżdżają na wakacje. Dla miłośników rowerów mamy niespodziankę także w naszym gospodarstwie agroturystycznym „W lesie” w Bartągu koło Olsztyna, w sercu Warmii. Naszym gościom umożliwiamy korzystanie z naszych rowerów!

Nasze rowery mogą służyć zarówno do wycieczek po lesie, dłuższych przejażdżek po okolicznych malowniczych wioskach, a także do przejażdżki nad jezioro, na plażę, czy też do Olsztyna i do wygodnego przemieszczania się po Olsztynie właśnie rowerem.

Proponowane trasy rowerowe

rower01

Olsztyn – poruszanie się rowerem po Olsztynie

Rower jest bez wątpienia jednym z najwygodniejszych środków lokomocji do poruszania się w obrębie Olsztyna. Miasto oplata coraz większa sieć dróg dla rowerów, którymi można poruszać się na przeważającym obszarze. Poza tym Olsztyn ma rowerzystom do zaoferowania np. liczne trasy w Lesie Miejskim, którymi dojedziemy np. nad Jezioro Długie, jedno z chętniej odwiedzanych miejsc przez olsztyniaków.

Dojazd do Olsztyna z naszego gospodarstwa w Bartągu

Do Olsztyna możemy dojechać z Bartąga albo do osiedla Jaroty (jeśli chcemy jechać na zakupy do Biedronki, Reala czy Galerii Warmińskiej) lub od strony Kortowa (jeśli chcemy jechać nad Jezioro Kortowskie, Plażę Miejską czy na Stare Miasto). Podróż w zależności od tempa jazdy nie powinna zająć więcej niż 30-60 minut.


Trasa nr 1 wiedzie od naszego gospodarstwa do Kortowa (w pobliżu Jez. Kortowskie i plaża)

Zwiedzanie Olsztyna

Ze starego miasta w zaledwie kilka minut dojedziemy na nowoczesną plażę miejską lub na jedną z wielu olsztyńskich dzikich plaż (w obrębie Olsztyna jest kilkanaście jezior). A z Plaży Miejskiej w zaledwie kilka – kilkanaście minut (ok 2 km) dojedziemy do olsztyńskiej starówki.

Trasa nr 2 – dojazd z naszego gospodarstwa na plażę miejską w Olsztynie

Wycieczki po okolicach Olsztyna

Rowerem od nas można dojechać również nad pobliskie jezioro Wulpińskie (ok. 3-4 km) lub wybrać się w dłuższą trasę zwiedzając (Bartąg. Dorotowo, Gągławki, Pluski (jezioro Pluszne), Rybaki (jez. Łańskie)

 

Trasa nr 3 – Z naszego gospodarstwa – Gągławki – Pluski (nad jez. Pluszne)

Zachęcamy do wypoczynku w naszym gospodarstwie agroturystycznym oraz do aktywnego wypoczynku na rowerach. Cały czas dysponujemy wolnymi terminami na wakacje 2015 (lipiec i sierpień). Chętnych zapraszamy do kontaktu z nami.