Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na urlop do naszego gospodarstwa agroturystycznego na Warmii, zlokalizowanego zaledwie kilka kilometrów od Olsztyna. Zapewniamy, że urlop na Warmii to doskonały pomysł!

Dlaczego urlop na Warmii to gwarancja udanych wakacji? Warmia jest uroczą, niewielką – ale pod względem przyrody i zabytków – niezwykle bogatym regionem. Jeziora, lasy i czyste powietrze, które docenią zwłaszcza ci, którzy mieszkają w dużych miastach, pozwalają naprawdę wypocząć i naładować akumulatory przed powrotem do domu. Natomiast ciekawa przeszłość tego regionu, pozostawiła po sobie wiele zabytków historycznych. Jeśli dodamy do tego coraz lepszą infrastrukturę, coraz piękniejsze i wygodniejsze miasta i miasteczka, Warmia wydaje się być niemal idealnym miejscem do wypoczynku.

Agroturystyka Warmia

Zapraszamy szczególnie do naszego gospodarstwa agroturystycznego „W lesie”. Nasza agroturystyka zlokalizowana jest w lesie we wsi Bartąg – zaledwie kilka kilometrów od Olsztyna. W naszym gospodarstwie agroturystycznym zapewniamy wygodne pokoje dla 1-4 osób z łazienkami, dodatkowy dom z kominkiem do biesiadowania w czasie gorszej pogody, miejsce na grilla i ognisko, mały plac zabaw dla najmłodszych, możliwość skorzystania z doskonałych produktów spożywczych z własnych upraw i wiele więcej. Zobacz ofertę naszego gospodarstwa agroturystycznego >>> Agroturystyka Warmia.

Agroturystyka Warmia - Bartąg

Gospodarstwo Agroturystyczne Warmia – Mazury, Bartąg koło Olsztyna.

Warmia jest niewielką krainą historyczną leżącą w obecnych granicach województwa warmińsko – mazurskiego. Warmia jest (o czym wiele osób nie wie) odrębną krainą od Mazur. Z historycznego punktu widzenia Warmia i jej granice są dokładnym odzwierciedleniem Księstwa Warmińskiego, które w czasach panowania zakonu krzyżackiego posiadało dużą autonomię, a następnie, na mocy pokoju po wojnie trzynastoletniej weszło w skład Królestwa Polskiego, zachowując w dalszym ciągu dużą autonomię. Po I rozbiorze Polski Warmia została włączona do Prus, a w granicach Polski znalazła się dopiero po zakończeniu II wojny światowej. Historia Warmii – różna od historii Mazur – spowodowała, że historycznie ziemie te zamieszkiwała ludność o innej religii, języku i przynależności narodowej. O ile na Warmii duża część ludności przyznawała się do narodowości polskiej i wyznawała religię katolicką, to Mazurzy w swojej większości byli luteranami, a także w dużej mierze nie czuli się ani Polakami, ani Niemcami, czując odrębną – mazurską – narodowość.

 
Przejdź do strony glównej