Warmia i Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów turystycznych Polski. To idealny kierunek na wczasy dla rodzin z dziećmi. Jeziora, lasy, czyste powietrze oraz inne atrakcje turystyczne. Olsztyn to miasto bogate w atrakcje dla dzieci. Przedstawiamy olsztyńskie atrakcje dla dzieci i zapraszamy turystów z dziećmi na wakacje 2014 do Olsztyna i na tanie noclegi do naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Z naszego doświadczenia wiemy, że agroturystyka to idealne rozwiązanie na wakacje z dziećmi. Agroturystyka w Bartągu k. Olsztyna (Warmia i Mazury) to czyste lasy, jeziora, oaza spokoju i odpoczynku, przy jednoczesnej bliskiej odległości stolicy Warmii I Mazur. W naszym gospodarstwie agroturystycznym odnajdziecie ciszę, spokój, kontakt z przyrodą, a w pobliskim Olsztynie czeka na Was moc atrakcji turystycznych. Zapraszamy na tanie noclegi dla rodzin z dziećmi do naszego gospodarstwa agroturystycznego.

Sprawdźcie jakie atrakcje dla dzieci oferuje Olsztyn na wakacje 2014:

1. Wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem – cykl spotkań dla dzieci na olsztyńskim zamku, których głównym bohaterem jest postać Mikołaja Kopernika. Wakacyjne czwartki z Kopernikiem to lubiana przez dzieci, a także rodziców atrakcja turystyczna Olsztyna. Spotkania odbywają się na zamku w wakacyjne czwartki w godzinach: 10:00-15:00. W trakcie spotkań możecie liczyć m.in. na pokazy walk rycerskich, przedstawienia teatralne przygotowane przez Teatr Form Niezależnych Korzunowicz, warsztaty plastyczne, zwiedzanie zamku z „Mikołajem Kopernikiem”. Wstęp 3 zł.

Terminy i tematy wakacyjnych czwartków z Kopernikiem:

  • 10.07.2014 – Wystawa Kopernik
  • 17.07.2014 – Warmia Kopernika
  • 24.07.2014 – Obrońcy Olsztyna
  • 31.07.2014 – Kopernik artystycznie
  • 07.08.2014 – Portret Kopernika

Więcej o wakacyjnych czwartkach z Kopernikiem na stronie Muzeum Warmii i Mazur – TUTAJ

2. Plaże i kąpieliska w Olsztynie – kiedy pogoda sprzyja, najwięcej radości sprawi dzieciom wypoczynek nad wodą. Już 09.08.2014 r. otwarcie kąpieliska Plaża Miejska nad jeziorem Ukiel, w otoczeniu którego powstaje właśnie nowoczesna infrastruktura Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel. Do tego czasu turystom odwiedzającym Olsztyn polecamy korzystanie z innych olsztyńskich kąpielisk:

  • „Słoneczna polana” – ul. Sielska 38 (akwen Jeziora Ukiel, za lotniskiem)
  • „Marina” – ul. Jeziorna 6 (akwen Jeziora Ukiel, za hotelem Omega)
  • „Skanda” – ul. Plażowa (akwen Jeziora Skanda)

Wszystkie kąpieliska organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, są strzeżone przez doświadczonych ratowników wodnych, pozostają pod stałym nadzorem służb sanitarnych, wyposażone są w toalety i przebieralnie. Kąpieliska są czynne w okresie 27.06 – 31.08.2014 r. w godzinach: 10:00-18:00.

3. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne – zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzania podczas wakacji olsztyńskiego planetarium (drugiego co do wielkości w Polsce). Zajęcia edukacyjne, które przybliżają dzieciom wiedzę astronomiczną w przystępny sposób, nie są pozbawione elementów rozrywkowych, dlatego na pewno spotkają się z zainteresowaniem dzieciaków.

Wakacyjną ofertę planetarium sprawdzicie TUTAJ

4. Olsztyńskie Lato Artystyczne 2014 (OLA 2014) – festiwale, koncerty, festyny rodzinne, wystawy i atrakcje dla dzieci. Cykl wakacyjnych imprez i atrakcji dla rodzin z dziećmi, który trwa od czerwca do września i odbywa się głównie na olsztyńskim Starym Mieście i w amfiteatrze im. Czesława Niemena.

Olsztyńskie Lato Artystyczne, OLA 2014, kalendarz imprez TUTAJ