Szukasz taniego noclegu w Olsztynie? Przejrzeliśmy oferty tanich noclegów i pokojów w hotelach, pensjonatach oraz w agroturystyce w Olsztynie w cenie poniżej 50 zł za osobę.

Wszystkim tym, którzy szukają spokojnego, cichego i taniego noclegu w najbliższych okolicach Olsztyna serdecznie polecam tanie noclegi w naszym gospodarstwie agroturystycznym w Bartągu, kilka kilometrów od Olsztyna, niedaleko trasy S51 (Olsztynek-Olsztyn). Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 1 osobowych, 2 osobowych i 3 osobowych w cenie 35 zł za osobę. Wszystkich, którzy szukają taniego noclegu w samym Olsztynie, zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Poszukiwania taniego noclegu w Olsztynie rozpocząłem od znanego serwisu umożliwiającego rezerwację hoteli i noclegów na całym świecie www.trivago.pl.

Na Trivago szukałem noclegu dla 4 osób (2 osoby dorosłe oraz dwoje dzieci w wieku 5 i 10 lat).

trivago1

Serwis znalazł tylko 1 jedyny nocleg dla 4-osobowej rodziny w hotelu Omega w Olsztynie w cenie 565 zł (Apartament dla 2 osób dorosłych i 2 dzieci). Cena jednak zdecydowanie przewyższa nasz wyjściowy budżet.

Nieco lepiej poszły poszukiwania pokoju 2-osobowego. Serwis znalazł 4 pasujące noclegi w cenie do 100 zł za pokój (czyli do 50 zł za osobę):

  • Hotel Wysoka brama – pokój dwuosobowy z umywalką za 75 zł oraz pokój dwuosobowy z prysznicem za 85 zł;
  • Camping Ukiel nad Jeziorem Krzywym – przyczepa campingowa za 80 zł.

Blisko naszej granicy poniżej 100 zł znalazły się:

  • Pensjonat Paradise (ul Głogowa, Olsztyn) – pokój dwuosobowy z łazienką poza pokojem za równe 100 zł oraz
  • Dom Andersona, Olsztyn ul. Warszawska 42/1, pokój dwuosobowy ze wspólną łazienką również w tej samej cenie 100 zł.

Więcej ofert pasujących nie znaleźliśmy, a więc po przejrzeniu ofert z Trivago.pl wiemy jedno, że jeśli szukamy taniego noclegu w Olsztynie to ten portal nie jest najodpowiedniejszym miejscem. A po drugie wiemy także, że olsztyńskie hotele na pewno do najtańszych w Polsce nie należą.

Szukamy dalej. Gdzie? A może coraz bardziej popularny, także w Polsce, serwis Airbnb.com? Niestety w tym przedziale cenowym (poniżej  50 zł za osobę) nie znajdziemy na Airbnb.com żadnej oferty taniego noclegu w Olsztynie dla dwóch osób (najbliższe to okolice Morąga, Dobrego Miasta i Mrągowa). Natomiast dla 4 osób wyszukiwarka znalazła nam 1 ofertę w cenie 122 zł (łącznie z opłatą serwisową, bez depozytu, który gospodarz ustalił na kwotę 400 zł).

Wydaje się, że najlepszym miejscem do znalezienia taniego noclegu w Olsztynie są serwisy wakacyjne typu e-turysta.net czy eholiday.pl. Rzeczywiście znajdziemy w nich wiele kwater czy pensjonatów z oferowaną ceną ok. 40-50 zł za osobę. Wadą tych serwisów jest jednak to, że nie do końca wiemy czy dana oferta (i widniejące ceny) jest wciąż aktualna, kiedy dany pensjonat czy kwatera była do serwisu dodawana, a link do własnej i aktualizowanej strony internetowej to wśród olsztyńskich właścicieli małych obiektów noclegowych wciąż spora rzadkość.

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia Olsztyna, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Na nocleg zapraszamy do naszego gospodarstwa oddalonego i od miasta zaledwie o kilka minut jazdy samochodem. To naprawdę dobra, interesująca oraz konkurencyjna (jeśli chodzi o cenę noclegu oraz komfort wypoczynku) alternatywa dla hoteli i pensjonatów zlokalizowanych w samym Olsztynie, zarówno dla par, samotnie podróżujących oraz dla rodzin z dziećmi.