Fanów jeździectwa nie może zabraknąć w najbliższy weekend (24-25 maja 2014) w Olsztynie. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego UWM (Kortowo, ul. Słoneczna 51 a) rozgrywane będą Regionalne zawody jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody – Memoriał doc. Stanisława Wadowskiego. Zapraszamy do Kortowa.

Regionalne zawody jeździeckie w dyscyplinie skoków przez przeszkody organizowane są przez Katedrę Hodowli Koni i Jeździectwa Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Zawody upamiętniają postać doc. dr. hab. Stanisława Wadowskiego, miłośnika i propagatora jeździectwa na Warmii i Mazurach. Z jego osobą wiąże się początek badań naukowych i rozwój zajęć dydaktycznych z zakresu hodowli koni i sportu jeździeckiego, a także budowa i rozbudowa uczelnianego ośrodka jeździeckiego.

Tegoroczny program zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody przewiduje 10 konkursów, rozegranych w ciągu dwóch dni. W sobotę 24 maja 2014 r. rozegranych zostanie pięć konkursów (start o godz. 11:00), a w niedzielę 25 maja 2014 r. kolejnych pięć konkursów (start o godz. 10:00). Szczegóły na plakacie TUTAJ.

W przerwach między konkursami: oprowadzanie dzieci na koniach, pokazy powożenia, prezentacja jazdy amazonki w sukni i damskim siodle oraz inne atrakcje. Wstęp wolny. Polecamy!

Fanów jeździectwa (choć nie tylko) zapraszamy na odpoczynek do naszego gospodarstwa agroturystycznego, które znajduje się w Bartągu, zaledwie kilka kilometrów od Kortowa. W naszym gospodarstwie także spotkacie konie: Nerona (13-letniego konia rasy śląskiej) oraz Misię (10-letnią klacz rasy konik polski).

Naszym gościom oferujemy tanie noclegi w okolicach Olsztyna w pokojach 1, 2, 3- osobowych, z całodziennym wyżywieniem. Zapewniamy miłą i rodzinną atmosferę. Odpoczynek w otoczeniu lasu i zwierząt będzie prawdziwą przyjemnością. Zapraszamy na weekend do Olsztyna.

Źródło: orientacja.pl, uwm.edu.pl