Już w drugiej połowie tego roku w Olsztynie zostanie ponownie otwarta plaża miejska nad jeziorem Krzywym. Zapowiada się, że będzie to jedna z głównych letnich atrakcji Olsztyna i okolic.

Plaża miejska jest od roku przebudowywana. Już od jesieni można korzystać z wyremontowanych dróg dojazdowych oraz wybudowanych ścieżek rowerowych. Jednak sama plaża na razie jest niedostępna dla turystów. Zmienić się to ma już niedługo. Najpóźniej 1 października otwarta zostanie część nowej olsztyńskiej plaży miejskiej, ale urzędnicy mają nadzieję, że wykonawca zakończy roboty przed terminem. Kto wie, być może olsztynianie i turyści przyjeżdżający do Olsztyna i okolic będą mogli cieszyć się nową plażą już w czasie najbliższych wakacji.

Nowa plaża miejska ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Do największych atrakcji z pewnością zaliczać się będzie pływający po jeziorze dmuchany park wodny (składający się z pontonów, dmuchanych poduszek i ścianek wspinaczkowych), do tego planowany jest zakup łodzi, kajaków, desek do kite-surfingu i wind-surfingu, skuterów wodnych i rowerów wodnych.

Cała inwestycja kosztuje ok. 70 milionów złotych, z czego 25 milionów pozyskano z funduszy unijnych.

Zachęcamy do odwiedzin Olsztyna. Przypominamy, że w naszym gospodarstwie agroturystycznym znajdziecie Państwo doskonałe warunki do wypoczynku w sielankowym otoczeniu spokojnego lasu.  Oferujemy tanie noclegi w okolicach Olsztyna. Od nas jest blisko do wszystkich atrakcji w Olsztynie, także do plaży miejskiej. Zapraszamy.

Agroturystyka okolice Olsztyna

Nasze gospodarstwo to spokojna przystań w lesie, zaledwie kilka kilometrów od Olsztyna

Źródło: [tutaj]