Uniwersytet Warmińsko-Mazurski obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. Imprezą zwieńczającą obchody jubileuszu 15-lecia UWM będzie Piknik Nauki i Sztuki, który zaplanowano na ostatnią sobotę maja. Zapraszamy wszystkich serdecznie 31 maja br. na olsztyńską Starówkę. Dobra zabawa gwarantowana.

Piknik Nauki i Sztuki odbywać się będzie na Starym Mieście w Olsztynie. W godzinach od 12:00 do 16:00 zaprezentują się wydziały Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przedstawiciele wydziałów UWM będą dzielić się z nami ciekawostkami z życia uczelni oraz osiągnięciami naukowymi. Nie zabraknie pokazów laboratoryjnych. Równolegle na scenie staromiejskiej odbywać się będą konkursy oraz występy artystyczne agend zrzeszonych w Akademickim Centrum Kultury, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo”, Akademickiej Orkiestry Dętej i Chóru im. Prof. Wawrzyczka, Teatrów KloszArt i Cezar. Wystąpi również Wizard z nową piosenką o Uniwersytecie „To UWM…”.

Urodzinowy wieczór Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zakończy koncert, który odbędzie się w amfiteatrze im. Czesława Niemena. Zagrają zaprzyjaźnione z UWM zespoły: Tygiel Folk Banda oraz Lollipops. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. Wstęp wolny.

Wszystkich gości, turystów, studentów, absolwentów, przyjaciół UWM zapraszamy do wspólnego świętowania jubileuszu 15-lecia UWM. Gości spoza Olsztyna zapraszamy serdecznie na nocleg do naszego gospodarstwa agroturystycznego w Bartągu, 8 km od Olsztyna. Naszym gościom oferujemy tanie noclegi w okolicach Olsztyna, smaczną, domową kuchnię, kontakt z przyrodą, ciszę i spokój w samym środku rezerwatu przyrody. Czekamy na Was. Do zobaczenia na Pikniku Nauki i Sztuki w Olsztynie. Do zobaczenia w Bartągu.

 

Źródło: uwm.edu.pl