W roku 2014 już po raz 41 w Olsztynie odbędzie się coroczne święto poezji i piosenki poetyckiej „Śpiewajmy poezję”. W roku 2014, tradycyjnie impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

Przez trzy dni, od czwartku 26 czerwca do soboty 28 czerwca Olsztyn już po raz 41 będzie stolicą polskiej piosenki poetyckiej. W latach ubiegłych gwiazdami festiwalu byli, między innymi Ewa Demarczyk, Magda Umer, Elżbieta Adamiak, Hanna Banaszak, Robert Kasprzycki, Jacek Kaczmarski, Przemysła Gintrowski, Janusz Radek, Zbigniew Zamachowski czy Mirosław Czyżykiewicz.

W tym roku, również tradycyjnie, oprócz koncertów konkursowych, w których o przychylność jury i widzów walczyć będą młodzi artyści wykonujący poezję śpiewaną, w programie Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” miłośnicy śpiewanej poezji będą mogli podziwiać gwiazdy, wśród których znajdują się, między innymi: Waglewski Fisz Emade (muzyczny rodzinny projekt rodziny Waglewskich, z genialnym Wojciechem Waglewskim na czele), Joanna Szafran, Hanna Śleszyńska i Joanna Kondrat.

Tegoroczną nowością będzie to, że nie wszystkie koncerty odbędą się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku. Na koncert Waglewski Fisz Emade organizatorzy zapraszają do olsztyńskiego amfiteatru im. Czesława Niemena.

Bilety na olsztyńskie spotkania zamkowe można już rezerwować na stronie internetowej www.spiewajmypoezje.pl/program.html.

Bilety na spotkania zamkowe „Śpiewajmy Poezję” 2014:

  • czwartek 26 czerwca – 50 zł karnet na dwa koncerty
  • piątek 27 czerwca – 45 zł
  • sobota 28 czerwca – 60 zł.

Program imprezy:

Most Zamkowy
Otwarcie wystawy tematycznej: Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”- 40 lat minęło
Pomysłodawca i organizator: Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu
Wystawa czynna 23 czerwca – 1 lipca 2014 r.

26 czerwca 2014 – czwartek
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Koncert Konkursowy I
Amfiteatr Zamkowy
godz. 22.30
» Waglewski Fisz Emade | koncert

27 czerwca 2014 – piątek
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
» Koncert konkursowy II
» Joanna Kondrat z towarzyszeniem Tubis Trio | koncert
» Krystyna Świątecka | koncert

28 czerwca 2014 –  sobota
Dziedziniec zamkowy
godz. 21.00
Koncert Galowy XLI Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję”:
Słowo wstępne: …
» Koncert Laureatów 2014
» Spektakl muzyczny Nomada. Piosenki Katarzyny Nosowskiej. Wystąpią: Elżbieta Jarosik, Alicja Pyziak (wyróżnienie w konkursie 2008), Hanna Śleszyńska, Justyna Szafran, Agata Wątróbska oraz Justyna Woźniak (laureatka konkursu 2013).
Scenariusz i reżyseria: Joanna Satanowska
Kierownictwo i opracowanie muzyczne: Paweł Lucewicz

 

źródło: TUTAJ

Noclegi – Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję”

Widzów oraz artystów spotkań zamkowych „Śpiewajmy Poezję” zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego, w którym znajdziecie tanie noclegi w okolicach Olsztyna, spokój i prawdziwie artystyczny i sentymentalny klimat. Gospodarstwo Agroturystyczne „W lesie” znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Olsztyna, niezwykle malowniczym miejscu.

  • posiadamy kilkanaście miejsc noclegowych w okolicach olsztyna
  • panuje u nas wyjątkowy artystyczny nastrój, którego nie znajdziecie nigdzie indziej: gospodarstwo prowadzone jest przez artystę plastyka Janusza Malkowskiego, bratanka emigracyjnego malarza Romualda Malkowskiego, na miejscu istnieje także możliwość zapoznania się z częścią dorobku artystycznego Romualda Malkowskiego
  • gospodarstwo agroturystyczne położone w lesie, z dala od zgiełku, panuje tutaj wyjątkowy spokój i doskonały klimat do odpoczynku oraz refleksji
  • istnieje możliwość zamówienia posiłków i przekąsek z produktów ze zdrowych, własnych upraw