Skansen w Olsztynku to jedna z największych atrakcji turystycznych w okolicach Olsztyna. Olsztynecki skansen znajduje się tuż przy wjeździe do Olsztynka (jadąc od strony Olsztyna).

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku, bo tak brzmi właściwa nazwa skansenu w Olsztynku jest muzeum na wolnym powietrzu, zajmującym obszar blisko 100 hektarów. Muzeum Budownictwa Ludowego (skansen) w Olsztynku jest muzeum wpisanym do Państwowego Rejestru Muzeów prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W skansenie w Olsztynku można podziwiać olbrzymią ilość eksponatów ruchomych i nieruchomych, które są zgromadzone w 74 obiektach zabytkowej architektury wiejskiej pochodzącej z Warmii, Mazur, Powiśla oraz Małej Litwy.Wśród zabytkowej architektury znajdziemy budynki różnego przeznaczenia (mieszkalne, gospodarcze, sakralne, przemysłowe). Wyposażenie zabytkowych budynków stanowią eksponaty (w liczbie ponad 10 tysięcy) obrazujące faktyczne życie, pracę, wypoczynek i obrzędy ludności wiejskiej w XIX i XX wieku.

Bliskość od naszego gospodarstwa agroturystycznego, które oddalone jest od Muzeum Etnograficznego w Olsztynku zaledwie o około 20 kilometrów, powoduje, że skansen w Olsztynku jest dość częstym celem wycieczek dla gości naszego gospodarstwa.

 

Skansen w Olsztynku noclegi:

Z uwagi na bliskość do skansenu w Olsztynku od naszego gospodarstwa – wszystkich chętnych do odwiedzenia olsztyneckiego skansenu zapraszamy na noclegi do naszego gospodarstwa agroturystycznego w Bartągu. Istnieje u nas możliwość zarezerwowania noclegu na krótszy jak i dłuższy pobyt. Nasze położone w ustronnym miejscu, pośród lasu gospodarstwo agroturystyczne jest doskonałym miejscem do dłuższego pobytu oraz połączenia odpoczynku na łonie natury ze zwiedzaniem Olsztyna lub korzystania z rozrywek w Olsztynie.

 

 

Muzeum Etnograficzne w Olsztynku (skansen w Olsztynku) Ceny Biletów w sezonie 2014

bilet normalny

12,00 zł

bilet ulgowy
(młodzież szkolna, studenci, emeryci i renciści, osoby niepełnosprawne, nauczyciele, karta Euro 26, dzieci z domów dziecka)

6,00 zł

bilet rodzinny
  (dwie osoby dorosłe + 2 dzieci do lat 16)

28,00 zł

bilet dla mieszkańców Olsztynka

bilet spacerowy (sprzedawany na pół godziny przed zamknięciem muzeum)

3,00 zł

przewodnik w języku polskim
(grupy do 40 osób)

50,00 zł

Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny

Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny przy ul. Leśnej 23 – godziny otwarcia

kwiecień: wtorek – niedziela

 9:00 – 17:00

maj – czerwiec: codziennie

 9:00 – 17:00

lipiec: codzienne
sierpień: codzienne

 9:00 – 18:00
10
:00 – 18:00

wrzesień: wtorek – niedziela

 9:00 – 17:00

październik: wtorek – niedziela

 9:00 – 16:00

źródło: http://muzeumolsztynek.com.pl