Agroturystyka cieszy się wśród Polaków i Polek niesłabnącym zainteresowaniem. Ten sposób wypoczynku kryje w sobie wiele zalet, które doceniają głównie osoby, które na co dzień żyją w miastach, głównie tych największych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Bydgoszcz czy Łódź, gdzie nasza cywilizacja stworzyła warunki bardzo trudne do zdrowej egzystencji (między innymi ze względu na poziom hałasu oraz zanieczyszczenie powietrza, które są źródłami nie tylko wielu chorób, ale również złego samopoczucia na co dzień).

Wszystkich zalet agroturystyki w ogóle nie będę tu wymieniać. Skupię się tutaj na zaletach szczególnego rodzaju agroturystyki, który Państwu oferuję i który wszystkim serdecznie polecam. Jest nim wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym oddalonym zaledwie kilka kilometrów od miasta Olsztyna, stolicy Warmii i Mazur.

4 największe zalety agroturystyki w okolicach Olsztyna

Zaleta 1

Czyste i naturalne powietrze

Nasze gospodarstwo agroturystyczne położone jest w lesie. Sąsiedztwo lasu zapewnia najlepszą jakość powietrza, które sprzyja pełnemu wypoczynkowi. Tu naprawdę można odetchnąć pełną piersią!

Zaleta 2

Cisza i spokój

Naukowcy odkryli, że hałas i szum panujący w polskich miastach jest przyczyną zwiększonego poziomu tzw. hormonu stresu w naszym organizmie. A on zwiększa ryzyko zachorowań na wiele chorób oraz prowadzi m.in. do otyłości. Wypoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku to pewność zdrowego i dobrego wypoczynku

Zaleta 3

Łatwość dojazdu

Nie wszyscy wyjeżdżają na wakacje samochodami. Dla zniemotoryzowanych turystów dojazd do miejsc oddalonych od głównych ścieżek komunikacyjnych jest niekiedy bardzo uciążliwy. Wybierając agroturysykę w okolicach Olsztyna tego problemu nie ma. Na przykład do naszego gospodarstwa można łatwo dojechać z Olsztyna (stacja PKP do której dojeżdżają pociągi osobowe z Olsztyna znajduje się ok. 1,5 km od gospodarstwa, a jedzie się zaledwie kilka minut).

Zaleta 4

Łatwość dotarcia do atrakcji Olsztyna

Olsztyn to jedno z najpiękniejszych polskich miast. Z kilkunastoma jeziorami w obrębie miasta, na czele z Jeziorem Krzywym, przy którym znajduje się jedna z najnowocześniejszych w Europie plaż, nowoczesnymi basenami, kinami, teatrem, centrami handlowymi, restauracjami, pięknymi parkami i pięknym Starym Miastem, który przez całe wakacje tętni życiem – w czasie wakacji w Olsztynie odbywa się kilkadziesiąt imprez w ramach tzw. Olsztyńskiego Lata Artystycznego [Program OLA 2015]

Bliskość Olsztyna to łatwość dotarcia do jego atrakcji – czy to pociągiem, samochodem, czy np. rowerem. Dzięki temu można połączyć zdrowy wypoczynek poza miastem z udziałem w życiu kulturalno – rozrywkowym Olsztyna.

Dla tych wszystkich, którzy z jednej strony cenią sobie typowo miejskie atrakcje, a z drugiej chcą w wakacje naprawdę odetchnąć świeżym i czystym powietrzem w ciszy i spokoju, wypoczynek w naszym gospodarstwie agroturystycznym będzie niewątpliwie przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Serdecznie Zapraszamy!